MUZYKA PROSTO Z SERCA – promocja płyty

Przedświąteczny czas obfituje w miłe spotkania, prezenty i niespodzianki.

W Gminnym Centrum Kultury odbyła się promocja płyty z autorskimi utworami trzech Zespołów muzycznych działających przy GCK.

Na scenie zaprezentowały się wszystkie Zespoły:

Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Lidzbark Warmiński z piosenką „Wybieram, bo wolę” – autor tekstu: Aga Kacprzyk, kompozytor: Michał Mierzejewski,

Kapela Ludowa Furman Kraszewo z piosenką „Wianek ruciany”, autor tekstu i kompozytor – Jacek Sobczak,

Kapela Ludowa Rogóżanie z piosenką „Oto Rogóżanie”, autor tekstu: Jerzy Gadomski, kompozytor Adam Wiciński.

Płyta powstała w ramach projektu „Rozśpiewana Gmina Lidzbark Warmiński – muzyka prosto z serca”. Celem jest popularyzacja Zespołów, którzy nie tylko tworzą muzykę, ale i kultywują polskie i regionalne tradycje. Teksty utworów przedstawiają Zespoły, kulturę ludową i Gminę Lidzbark Warmiński słynącą z „kilometrów natury”. Płyta stała się swoistą wizytówką Gminy Lidzbark Warmiński i GCK w Pilniku oraz miłym prezentem przedświątecznym.

Recitalowi towarzyszyła wystawa zdjęć Zespołów, jakie powstały podczas sesji zdjęciowych w malowniczych miejscowościach, gdzie na co dzień spotykają się i wspólnie muzykują członkowie Zespołów: w Kraszewie, Pilniku i Rogóżu. Fotografie wykonała Dyrektor GCK Paulina Zdanowicz.

Dotowanym w projekcie było Gminne Centrum Kultury w Pilniku, a realizatorem grupa nieformalna “Gram, bo kocham”. Partnerem projektu był Urząd Gminy Lidzbark Warmiński. Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.