KONCERT ŚWIĄTECZNY 2023

Podczas piątkowego spotkania w Gminnym Centrum Kultury w Pilniku wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

Organizatorzy przygotowali niespodzianki i prezenty dla małych i tych starszych Uczestników, a trzeba dodać, że publiczność dopisała.

Podczas Koncertu Świątecznego na scenie zaprezentowali się uczestnicy Pracowni wokalnej GCK w Pilniku oraz Chór Mocni w Wierze.

Gości przywitał w imieniu wójta – Sekretarz Gminy Lidzbark Warmiński – Ryszard Kielak. Dyrektor GCK w Pilniku Paulina Zdanowicz złożyła wszystkim życzenia ciepłych, rodzinnych Świąt.

Na wspólne świętowanie przybyli Radni i Sołtysi z terenu Gminy wiejskiej Lidzbark Warmiński. Nie zabrakło przedstawicieli KGW i Stowarzyszeń, w tym Przedstawiciela Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej w Bartoszycach oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA – COOP w Olsztynie, a przede wszystkim Publiczności – całych rodzin z dziećmi.

To właśnie na najmłodszych czekało wiele świątecznych atrakcji: wizyta Bałwanka i Elfa, kącik animacji, ozdabianie pierników.

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami, natomiast dzieci otrzymały prezenty od niecierpliwie oczekiwanego Świętego Mikołaja.

Muzyczną ucztę rozpoczęły występy Młodzieży i Dorosłych – Uczestników Pracowni Wokalnej GCK w Pilniku pod kierunkiem Anny Rybskiej. Pracownia funkcjonuje od stycznia b.r., ciągle się rozwija a z każdym występem zyskuje coraz liczniejsze grono fanów. Solowo i wspólnie wykonali świąteczne utwory tj. Złota Jerozolima, Święta w nas, Pastorałka od serca do ucha.

Po raz pierwszy na scenie GCK w Pilniku zaprezentował się olsztyński Chór Mocni w Wierze. Zespół, mieści się w szeroko pojętym nurcie chrześcijańskiej muzyki uwielbieniowej. Ich wizytówką są barwne, dynamiczne widowiska w wykonaniu chóru, solistów oraz licznych instrumentalistów. Muzykują całymi rodzinami, dzieląc się z innymi pasją, radością i wiarą.

Partnerem strategicznym wydarzenia była Energa SA Oświetlenie – Grupa Orlen, którzy ufundowali świąteczne paczki dla dzieci.

Organizatorzy – Urząd Gminy Lidzbark Warmiński oraz Gminne Centrum Kultury w Pilniku dziękują Uczestnikom za ten wspólnie spędzony czas w świątecznej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce GALERIA.