GMINNY DZIEŃ DZIECKA 2023

W sobotę, 27 maja br. przy Gminnym Centrum Kultury w Pilniku odbył się Gminny Dzień Dziecka organizowany w ramach XXV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Razem tworzymy rodzinę”.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Wiejska Lidzbark Warmiński, Gminne Centrum Kultury w Pilniku, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, którzy zadbali o bezpłatne atrakcje i poczęstunek dla rodzin.

Oficjalnego otwarcia Gminnego Dnia Dziecka dokonał Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis, który przywitał dzieci wraz z rodzicami oraz wspomniał jak ważna jest rodzina w życiu każdego z nas.

Na scenie zaprezentował się Teatr Katarynka z Gdańska ze spektaklem dla dzieci „Morskie Opowieści” oraz animacjami scenicznymi.

Dla najmłodszych mieszkańców gminy przewidziano szereg bezpłatnych atrakcji, wśród których znalazły się: malowanie twarzy, balonowe zoo, fotościanka, bańki mydlane, brokatowe tatuaże, dmuchańce, warsztaty dzikiej czekolady i kultury Meksyku, przejażdżki krosami czy videobudka.

Dzieci miały również okazję otrzymać swój portret naszkicowany przez pana Józefa Mikę oraz obejrzeć wystawę prac podopiecznych pracowni plastycznej Gminnego Centrum Kultury w Pilniku.

Wszyscy chętni mogli skorzystać z darmowych: kiełbasek, słodkości, waty cukrowej i napojów.

Na festynie pojawiła się również maskotka Kota i Tygryska, z którymi dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Ale to nie wszystko. Dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w licznych zabawach i konkursach z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabrakło pokazów sprzętu strażackiego zaprezentowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Stryjkowie, sprzętu wojskowego z 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim, radiowozu policyjnego i motocyklu z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim, a także śmieciarki wraz ze stoiskiem Firmy KOMA, która organizowała konkursy ekologiczne.

Na scenie zaprezentował się Zespół Muzyki Myśliwskiej, który prowadzi Andrzej Mierzejewski oraz uczestnicy pracowni wokalnej GCK w Pilniku, którą prowadzi Anna Rybska.

Dziękujmy za tak liczny udział we wspólnej zabawie.

Chcielibyśmy również szczególne podziękowania skierować do wszystkich osób, firm, stowarzyszeń, wolontariuszy, harcerzy, partnerów i współorganizatorów festynu za wielkie serce, za wsparcie rzeczowe i finansowe oraz pomoc w organizacji Gminnego Dnia Dziecka, który na pewno zapadnie w pamięci wszystkich dzieci. O efekcie wydarzenia najlepiej świadczy reakcja dzieci. Ich uśmiechy to najlepsza nagroda dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia.

PARTNERZY:

– Stowarzyszenie Działaczy Pomocy Społecznej „Wszyscy razem”

– Klub Młodego Wolontariusza, Wolę Wariant Wolontariat

– Hufiec ZHP Ziemi Lidzbarskiej

– Joannici Lidzbark Warmiński

– Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim

– 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim

– Ochotnicza Straż Pożarna w Stryjkowie

– KOMA Olsztyn

– Fun budka 360 °

– Kino Ignacy, Lidzbarski Dom Kultury

– Warmia Fitness Lidzbark Warmiński

– Polmlek Lidzbark Warmiński

– Pałac i Folwark Galiny

– Camera Caffe Lidzbark Warmiński

– Pizzeria Venezia Lidzbark Warmiński

– Cukierenka „u Anety”, Kraszewo

– Dolce Vita Lidzbark Warmiński

– Księgarnia Papirus

– Gabinet masażu klasycznego Ewa Jarzyńska

– Sklep zoologiczny BARY Lidzbark Warmiński

i kilku innym o wielkim sercu.

DZIĘKUJEMY!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce GALERIA.