ZAJĘCIA MALARSKIE – KOSMICZNE FERIE 2023

W 2023 – roku Mikołaja Kopernika – przygotowaliśmy KOSMICZNE FERIE zimowe w Gminie Wiejskiej Lidzbark Warmiński.

Zaprosiliśmy dzieci, młodzież i dorosłych do kina sferycznego, na zajęcia animacyjne i malarskie.

Podczas zajęć DROGA MLECZNA w świetlicy wiejskiej w Kochanówce uczestnicy malowali kosmiczne pejzaże – widoki rozgwieżdżonego nieba i planety. Powstał też portret „jubilata” Mikołaja Kopernika, ponieważ rok 2023 to 550. rocznica Jego urodzin.

W zajęciach malarskich w Gminnym Centrum Kultury w Pilniku uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli – także nasi sąsiedzi zza pobliskiej granicy. Młodzi adepci sztuk plastycznych malowali obrazy w technice akrylowej na płótnie. Temat był dowolny – powstały pejzaże, kwiaty i abstrakcje.

Zajęcia malarskie bardzo podobały się młodszym i starszym, którzy oprócz poznania nowych technik mieli okazję do wspólnego spotkania i rozmów.

Fotorelacje znajdziecie również w zakładce – Galeria i na profilu FB Gminne Centrum Kultury w Pilniku