ZAJĘCIA ANIMACYJNE – KOSMICZNE FERIE 2023

W 2023 – roku Mikołaja Kopernika – przygotowaliśmy KOSMICZNE FERIE zimowe w Gminie Wiejskiej Lidzbark Warmiński. Zaprosiliśmy dzieci, młodzież i dorosłych do kina sferycznego, na zajęcia animacyjne i malarskie.

Zajęcia animacyjne odbyły się w świetlicach w Kraszewie i Pilniku.

KOSMICZNY BAŁAGAN – pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy w Kraszewie, w których uczestniczyły całe rodziny. Uczyliśmy się przez zabawę. Poznaliśmy postać wybitnego naukowca – Mikołaja Kopernika. Rok 2023 to 550. rocznica Jego urodzin. Znamy też sekrety z czasów dzieciństwa małego Mikołaja, planety układu słonecznego i potrafimy ułożyć je w kolejności.

W Gminnym Centrum Kultury w Pilniku przedszkolaki i ich mamy z Ukrainy bawiły się z bałwankiem śmieszkiem. Choć za oknem panowała pochmurna,  zimowa aura ,na zajęciach było bardzo wesoło. Malowaliśmy buzie, przyozdabialiśmy się brokatowymi tatuażami, tańczyliśmy. Najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy z kolorową chustą animacyjną i zabawy zręcznościowe.

Fotorelacje znajdziecie również w zakładce – Galeria i na profilu FB Gminne Centrum Kultury w Pilniku.