JAK PRZESTAŁEM BYĆ IDEALNY

Platat

ZAPRASZAMY gorąco na wielkie wydarzenie w lipcu!!!

16 – 18 lipca przyjeżdża do Lidzbarka Warmińskiego namiot cyrkowy ze spektaklem familijnym pt. ,,JAK PRZESTAŁAEM BYĆ IDEALNY’’.

Wiek: 7 + 107

Czas trwania spektaklu: 105 min

Premiera: 4 września 2021 roku

W wypełnionym muzyką na żywo spektaklu pytania o odmienność i różnorodność sąsiadują z wyczynami akrobatów, a humor z refleksją o tym, jak długa droga prowadzi czasami do samoakceptacji. Przedstawieniu towarzyszą warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy – inspirując się spektaklem – uruchomią swoją kreatywność.

„Jak przestałem być idealny” w reżyserii Justyny Lipko-Koniecznej, Justyny Sobczyk i Justyny Wielgus jest inspirowany mitem o Ganeśi – hinduskim bóstwie z głową słonia oraz prawdziwą historią Josepha Merricka – znanego również jako człowiek-słoń. Czerpiąc z obecności artystów cyrkowych, aktorów dramatycznych, muzyków oraz aktorów Teatru 21 zapraszamy na przedstawienie, które łączy widzów i artystów we wspólnej teatralno-cyrkowej opowieści. Z myślą o młodych widzach odkryjemy historię odmienności, w której bohater musiał mierzyć się z poczuciem braku akceptacji. Razem z publicznością, pod cyrkowym szapito wykreujemy świat, w którym jest miejsce dla każdego, a różnorodność staje się wartością.

Spektaklowi towarzyszą warsztaty teatralne. Inspirując się opowieściami Ganeśi i Josepha Merricka wybierzemy się w ich trakcie w podróż dookoła świata, stworzymy swój wynalazek, własną historię i rozwiniemy swoje umiejętności cyrkowe. Warsztaty będą prowadzone przez aktorów i aktorki, artystów i artystki sztuki cyrkowej, pedagogów i pedagożki teatru.

WEJŚCIÓWKI do odebrania w sekretariacie Lidzbarskiego Domu Kultury!

ZAPISY NA WARSZTATY dla dzieci szkół podstawowych w dniu 16 lipca pod numerem : 575 – 757- 182

Spektakl „Jak przestałem być idealny” został wyprodukowany i jest prezentowany w ramach programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Przedstawienie jest koprodukcją Instytutu Teatralnego oraz Teatru 21 / Centrum Sztuki Włączającej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spektakl powstał w ramach „Nie zostawiaj nikogo w tyle” – trzeciego sezonu Centrum Sztuki Włączającej. Program Teatru 21 / Centrum Sztuki Włączającej jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

Współorganizatorami pokazów w Nidzicy, Korszach i Lidzbarku Warmińskim są Lidzbarski Dom Kultury, Urząd Miejski Lidzbarka Warmińskiego, Urząd Miejski w Nidzicy, Miejski Ośrodek Kultury w Korszach i Urząd Miejski w Korszach.

Do zobaczenia!