KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY WIENIEC – DOŻYNKI 2024

Z ogromną przyjemnością zapraszamy sołectwa, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne lub inne organizacje bądź stowarzyszenia działające w danej wsi a także indywidualne osoby czy grupy nieformalne z terenu gminy Lidzbark Warmiński do udziału w konkursie „Najładniejszy wieniec dożynkowy 2024”!

To wyjątkowa okazja, abyśmy wspólnie uczcili plony tegorocznych żniw i podtrzymali piękne tradycje naszych przodków.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas Gminnych Dożynek w Pilniku, które odbędą się 24 sierpnia 2024 roku.

Wieńce będą oceniane przez komisję , która będzie brać pod uwagę tradycyjność i poziom wykonania wieńca według kryteriów:

• różnorodność i jakość użytych do wykonania wieńca dożynkowego materiałów naturalnych takich jak: kłosy zbóż, ziarna, owoce, warzywa, kwiaty, zioła;

• kompozycja i dobór barw;

• precyzja wykonania i pracochłonność;

• ogólny wyraz artystyczny i estetyczny;

• sposób prezentacji wieńca.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 2 sierpnia 2024 r. na adres: Urząd Gminy, ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński lub pocztą e-mail: promocja@gminalidzbark.com

Regulamin i karta zgłoszenia na stronie: http://gminalidzbark.com/ogloszenie-konkursu…/

Tworzenie wieńca dożynkowego to doskonały sposób na wyrażenie swojej kreatywności i artystycznych zdolności. Konkurs to również świetna okazja do spotkania się, wspólnej zabawy i integracji z sąsiadami oraz mieszkańcami naszej gminy, więc nie czekaj tylko zgłoś swój udział!