ZA NAMI GMINNY DZIEŃ DZIECKA 2024

W sobotę, 25 maja br. przy Gminnym Centrum Kultury w Pilniku odbył się Gminny Dzień Dziecka organizowany w ramach XXVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem ,,Dobro rodziny czy nadgodziny”.

Wydarzenie przyciągnęło wiele rodzin, które mogły skorzystać z szerokiej gamy bezpłatnych atrakcji przygotowanych na ten wyjątkowy dzień.

Na scenie, jako pierwsze zaprezentowały się wokalistki z Gminnego Centrum Kultury w Pilniku. Następnie grupy ze Studia Tańca Dance Control Emilii Kozłowskiej przeniosły wszystkich w niezwykły świat tańca.

Mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy zapewnili całym rodzinom klauni Ruphert i Rico. Były wesołe piosenki, blok rozrywkowo – konkursowy, malowanie buzi i włosów, deszcz baniek mydlanych i konfetti, a także liczne prezenty dla każdego dziecka.

Rodziny mogły odpocząć w strefie piknikowej, korzystając z dostępnych leżaków, koców i poduszek. Była to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i podziwiania występów artystycznych.

Dla najmłodszych mieszkańców gminy przewidziano szereg bezpłatnych atrakcji, wśród których znalazły się m.in.: malowanie twarzy, balonowe zoo, bańki mydlane, tatuaże, dmuchańce, oraz inne animacje przygotowane przez Hufiec ZHP Ziemi Lidzbarskiej, a także rysowanie portretów, fotościanka, warsztaty tworzenia kolorowych lizaków z naturalnych składników czy video budka 360˚. Wszyscy chętni mogli skorzystać z darmowych kiełbasek, waty cukrowej, lodów, jogurtów i napojów.

Największą wyczekiwaną atrakcją okazała się Piana Party, która przyciągnęła uwagę wszystkich uczestników, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Piana Party okazała się prawdziwym hitem Gminnego Dnia Dziecka, dodając jeszcze więcej radości i energii do już pełnego atrakcji wydarzenia.

Jak co roku tak i tym razem nie zabrakło pokazów sprzętu strażackiego zaprezentowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rogóżu, sprzętu wojskowego z 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim oraz stoiska Firmy KOMA, która organizowała konkursy ekologiczne.

Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem, przynosząc mnóstwo radości i uśmiechów na twarzach najmłodszych mieszkańców. Dziękujmy za tak liczny udział we wspólnej zabawie.

Chcielibyśmy również szczególne podziękowania skierować do wszystkich osób, firm, stowarzyszeń, wolontariuszy, harcerzy, partnerów i współorganizatorów festynu za wielkie serce, za wsparcie rzeczowe i finansowe oraz pomoc w organizacji Gminnego Dnia Dziecka, który na pewno zapadnie w pamięci wszystkich dzieci. O efekcie wydarzenia najlepiej świadczy reakcja dzieci. Ich uśmiechy to najlepsza nagroda dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Wiejska Lidzbark Warmiński i Gminne Centrum Kultury w Pilniku. Współorganizatorami byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

PARTNERZY:

Dance Control Studio Tańca Emilia Kozłowska

Hufiec ZHP Ziemi Lidzbarskiej

OSP Rogóż

9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy im. płk. Zygmunta Szendzielarza ps. „ŁUPASZKA”

Zamek/Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim

KOMA Olsztyn

Polmlek Lidzbark Warmiński

– Sklep Zoologiczny BARY Łukasz Gudowicz

Pizzeria Venezia Damian Krumin

– Gabinet Masażu Klasycznego Ewa Jarzyńska

Lidzbarski Dom Kultury LDK

Palac i Folwark Galiny www.palac-galiny.pl

– @Księgarnia Papirus

i kilku innym o wielkim sercu!

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włożyli swoje serce w organizację tego dnia!

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii w zakładce GALERIA oraz na naszym profilu facebook.