DZIEŃ KOBIET 2024

Być kobietą, być kobietą…

Te słowa rozpoczęły obchody Gminnego Dnia Kobiet. Już w drzwiach na wszystkich uczestników wydarzenia z uściskiem dłoni czekał Wójt Gminy Lidzbark Warmiński, Fabian Andrukajtis, natomiast Panie, jak to przystało na taką uroczystość – obdarowywał kwiatami.

Wieczór poprowadziła dyrektor Gminnego Centrum Kultury – Paulina Zdanowicz. Nie zabrakło także trafionych w samo sedno życzeń złożonych przez Wójta.

Wieczór obfitował w moc wrażeń. Jako pierwsi zaprezentowali się wykonawcy grupy teatralnej APROBO działającej przy Stowarzyszeniu ,,Projekt Kobieta” z Bartoszyc. Komedia ,,Biuro Matrymonialne” była widowiskiem pełnym wyrazistych postaci, które doprowadzały publiczność do salw śmiechu.

Później zrobiło się nieco nostalgicznie, nastrojowo…. Recital swoich wierszy pt. “Kobieta jest poezją” zaprezentowała Maria Duchnik. Poetce na scenie towarzyszył Krzysztof Kowalski oraz Janusz Krysiak. Artyści przenieśli słuchaczy w świat pełen lirycznych przeżyć, pozwolili odnaleźć kawałek siebie w prezentowanych wierszach. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Lidzbark Warmiński zadbały o słodką oprawę wieczoru – przygotowane przez Panie poczęstunek był wspaniałym akcentem wieńczącym całe wydarzenie i doskonałą okazją do miłych i integrujących mieszkańców Gminy rozmów w kuluarach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce “Galeria”.