WERNISAŻ MALARSTWA ZOFII JANCZUK W RUNOWIE

Zofia Janczuk pokazuje swój obraz - pejzaż.

W Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Runowie odbyło się barwne i ciekawe spotkanie ze sztuką. Głównym wydarzeniem był wernisaż malarstwa Zofii Janczuk, ale odbył się także pokaz malowania „na żywo”.

Uczniowie klasy IV wzięli udział w niecodziennej lekcji plastyki. Prowadzący – Józef Mika – instruktor pracowni plastycznej opowiadał młodzieży o perspektywie powietrznej i barwnej, o tym jak komponuje się obraz i buduje jego poszczególne plany. Opowiadając, odpowiadał na pytania uczniów i tworzył pejzaż, który otrzymała w prezencie pani dyrektor Sylwia Chmura.

Na wernisaż Zosi przyszli uczniowie Szkoły w Runowie. Zosia uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Kraszewie. W swojej szkole miała już wernisaż. Tym razem zaprezentowała swoje obrazy koleżankom i kolegom spoza swojego szkolnego środowiska.

Zosia jest podopieczną Pracowni plastycznej Gminne Centrum Kultury w Pilniku prowadzonej przez Józefa Mikę od dwóch lat, a jej zamiłowanie do malarstwa nie słabnie. Wciąż przybywają nowe obrazy, tym bardziej, że tworzy dużo i żywiołowo. Poprzednio w jej pracach przeważały pejzaże, ostatnio maluje intensywnie kolorowe obrazy o różnej tematyce, także abstrakcje. Nie ma już tematów, które sprawiałyby jej szczególną trudność.

Oprócz obrazów Zosi, zaprezentowane zostały też prace Lidii Wróblewskiej – absolwentki Szkoły Podstawowej w Runowie. Zwrócono uwagę na wartość rozwijania swoich zainteresowań, na efekty i satysfakcję jaka się z tym wiąże.

Całe spotkanie odbyło się w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Widzowie zadawali mnóstwo pytań, na które śmiało odpowiadała młoda artystka. Na zakończenie uczniowie mieli za zadanie spisać swoje wrażenia z warsztatów plastycznych, wernisażu i całego spotkania. Plik zapisanych kartek dostała Zosia, ale wiemy, że było tam wiele miłych słów na temat jej prac i samego wydarzenia. Zosia otrzymała również drobny upominek od dyrektor Gminnego Centrum Kultury – pani Pauliny Zdanowicz i pamiątkowy dyplom. Trafi do kolekcji, która, jak wspomniała mama Zosi – jest już całkiem spora.

Dziękujemy pani dyrektor Sylwii Chmurze za współorganizację wydarzenia.

Zosi życzymy dalszych sukcesów.

Fotorelacja w zakładce GALERIA i na profilu Facebook GCK w Pilniku: www.facebook.com/gckpilnik