WERNISAŻ MALARSTWA AGATY GIERS I ZOFII KARBOWNIK

W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogóżu odbył się wernisaż malarstwa Agaty Giers i Zofii Karbownik.

Utalentowane, młode artystki to podopieczne pracowni plastycznej Gminnego Centrum Kultury w Pilniku prowadzonej przez Józefa Mikę. Obie są uczennicami czwartej klasy Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie. Wystawa pozwoliła im zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności, a ta dopisała – przybyli uczniowie wszystkich klas, rodziny adeptek sztuki. Wernisaż otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogóżu – Brygida Małeć. Instruktor – Józef Mika przedstawił działalność pracowni, opowiedział jak rozpoczęła się przygoda dziewcząt z malarstwem. Zosia uczęszcza do pracowni już dwa lata, Agata od roku – to właśnie Zosia ją do tego zainspirowała. Okazało się, że to był dobry wybór, ponieważ szybko polubiła malarstwo i jak widać okazało się, że ma talent i serce do tej dziedziny sztuki. Wspólnie pokazały niemal trzydzieści prac w technice akrylowej na płótnie. Przeważały pejzaże, ponieważ, jak wspomniał Pan Józef – piękna przyroda Gminy wiejskiej Lidzbark Warmiński jest dla wielu osób ogromną inspiracją. Pojawiły się też portrety, kwiaty i abstrakcje. Agata i Zosia opowiadały o wybranych obrazach, pokazywały, które są ich ulubionymi, które tematy stanowiły dla nich największe wyzwanie. Odpowiadały też na pytania zainteresowanych koleżanek i kolegów.

Agata i Zosia otrzymały pamiątkowe dyplomy z gratulacjami a także drobne upominki od dyrektor GCK Pauliny Zdanowicz oraz dyrektor Szkoły – Brygidy Małeć.

Po wernisażu odbyło się spotkanie z uczniami klasy szóstej, którym Pan Józef wyjaśniał tajniki perspektywy barwnej. Dzięki wystawie, prace Agaty i Zosi posłużyły jako obrazowe przykłady poruszanych zagadnień.  

Dziękujemy Pani dyrektor Brygidzie Małeć za współorganizację wydarzenia.

Młodym adeptkom sztuki życzymy rozwijania artystycznych talentów i kolejnych sukcesów.

Obszerna fotorelacja na stronie w zakładce GALERIA, na profilu FB Gminnego Centrum Kultury w Pilniku i na profilu Gazety Olsztyńskiej: https://gazetaolsztynska.pl/lidzbarkwarminski/918299,Agata-i-Zofia-zaprezentowaly-swoje-obrazy.html

Wernisaż malarstwa Agaty Giers i Zofii Karbownik