Wernisaż malarstwa i koncert Ex Czerwone Gitary

Wernisaż

„Pod farbami z waszego pędzla smutek, szarość znika. Naszym pędzlem takiej zmiany jest płynąca z serc muzyka.”

Tą piękną dedykacją obdarowali Zosię Karbownik i Lidię Wróblewką muzycy zespołu „Ex Czerwone Gitary” – Bernard Dornowski i Bogusław Olszonowicz.

Sobotni wernisaż malarstwa był spotkaniem wielopokoleniowym.

Młode malarki – podopieczne pracowni plastycznej Gminnego Centrum Kultury prowadzonej przez Józefa Mikę zaprezentowały swoje obrazy. Zosia lubi malować pejzaże, Lidię fascynuje świat bajek. Barwne obrazy były ucztą dla oczu.

Za to koncert zespołu „Ex Czerwone Gitary” wprowadził publiczność w nostalgiczny nastrój. Muzycy zagrali kilkanaście utworów, które jak się okazuje zna również młode pokolenie. „Kwiaty we włosach, „Takie ładne oczy”, „Nikt na świecie nie wie” – te i inne piosenki publiczność śpiewała wspólnie z artystami.

Nie zabrakło rozmów o malarstwie, muzyce – publicznych i tych w kuluarach. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Wieczór minął szybko, ale pozostaną wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.

Dyrektor GCK – Paulina Zdanowicz zapowiedziała kolejne wydarzenia, które z pewnością zainteresują szeroką publiczność m.in.; przedstawienie teatralne, świąteczne warsztaty rękodzielnicze, wokalne i koncert Orkiestry Akademickiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna.

Bieżące informacje publikujemy na naszej stronie internetowej: www.gckpilnik.pl i profilu facebook: www.facebook.com/gckpilnik.

Oglądajcie nas i odwiedzajcie!

Fot. Anna Pacanowska

« z 2 »