Wernisaż malarstwa Zosi Janczuk

Wernisaż malarstwa Zosi Janczuk

W Szkole Podstawowej w Kraszewie odbył się wernisaż malarstwa Zosi Janczuk.

Dzięki wystawie szkolni koledzy mieli okazję zobaczyć prace Zosi i poznać jej pasję.

Zosia jest podopieczną pracowni plastycznej Gminnego Centrum Kultury w Pilniku prowadzonej przez Józefa Mikę. Uczęszcza również na zajęcia plastyczne organizowane w szkole. Choć młoda adeptka sztuki ma zaledwie 10 lat, namalowała już kilkanaście obrazów. Tworzy w technice akrylowej, najbardziej lubi malować pejzaże.

Wernisaż otworzyła Dyrektor Szkoły – Pani Beata Domarecka. Podczas spotkania instruktor plastyki Józef Mika opowiadał o działalności pracowni, technice akrylowej, procesie twórczym, a Zosia chętnie odpowiadała na pytania publiczności. Pytania skierowano również do mamy Zosi, która wspiera córkę i podziela jej zainteresowania.

Miłą niespodziankę zgotowali Zosi starsi uczniowie, którzy wykonali przyśpiewki harcerskie na cześć koleżanki. Zosia otrzymała też drobne upominki od dyrektorek; Szkoła Podstawowa Kraszewo i Gminne Centrum Kultury w Pilniku z życzeniami rozwoju pasji i dalszych sukcesów.

Była to pierwsza wystawa młodej artystki, ale jak twierdzi Józef Mika, z pewnością będą kolejne.

Życzymy Zosi radości z odkrywania tajników sztuki, a wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia plastyczne w Gminnym Centrum Kultury w Pilniku.

Już za tydzień – 29 listopada, o godz. 17:00 zapraszamy na kolejny wernisaż – tym razem do Pilnika, gdzie swoje prace zaprezentują Zofia Karbownik i Lidia Wróblewska.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta