Pracownia wokalna

Pracownia wokalna pod kierunkiem Anny Rybskiej funkcjonuje od stycznia 2023 roku. Zrzesza dzieci, młodzież i dorosłych, których łączy pasja do muzyki i śpiewania. Uczestnicy warsztatów wokalnych pracują nad emisją głosu, dykcją i interpretacją utworów, ciągle się rozwijają i doskonalą w śpiewie.

Młodzież prezentuje swoje talenty podczas wydarzeń organizowanych w Gminnym Centrum Kultury w Pilniku np. z okazji Dnia Dziecka czy Koncertu Świątecznego. Grupa dorosłych występuje na wydarzeniach gminnych, lokalnych i regionalnych, ponieważ z każdym występem zdobywa coraz więcej fanów. Mają za sobą występy m.in. podczas Festiwalu Ziół w Blankach, Święta Plonów, Koncertu Świątecznego w GCK w Pilniku, Jarmarku Świątecznego oraz Koncertu w Hotelu Krasickim.

Anna Rybska – mgr sztuki, absolwentka Wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Zawodowego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu. Posiada kwalifikacje uprawniające do nauczania emisji głosu, interpretacji piosenki i dykcji.

Od kilkunastu lat wokalistka w kwartecie wykonującym szeroko pojętą muzykę rozrywkową na statkach pasażerskich jednej z największych amerykańskich kompanii Royal Caribbean International. Wcześniej wokalistka w chórku zespołu Bajm, aktorka w przedstawieniach musicalowych dla dzieci i młodzieży realizowanych przez agencje artystyczne w Krakowie, wieloletnia trenerka wokalna prowadząca warsztaty w wielu ośrodkach kultury i klubach garnizonowych, członek jury w konkursach i przeglądach wokalnych.

Uzyskane doświadczenie pozwala jej kształcić młodych wokalistów, pomaga rozwijać ich talent i zdolności oraz zdobywać doświadczenie sceniczne. Jej uczniowie to dzisiaj studenci i absolwenci kierunków wokalnych na uczelniach wyższych, takich jak Akademie Muzyczne w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Studium Piosenkarskie w Poznaniu, Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni etc., a także laureaci wielu festiwali.