Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Lidzbark Warmiński

Zespół powstał w listopadzie 2015 roku na bazie orkiestry dętej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. Obecnie orkiestra liczy około 25 osób. Należą do niej pasjonaci muzyki, członkowie OSP, uczniowie i absolwenci lidzbarskiej szkoły muzycznej, mieszkańcy Gminy oraz zaprzyjaźnieni muzycy z sąsiednich miast. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu w Gminnym Centrum Kultury w Pilniku. Ćwiczą w sekcjach: instrumenty dęte drewniane, dęte blaszane oraz sekcja perkusyjna. W zależności od repertuaru zespół wspierają gitary, syntezatory i sporadycznie sekcja wokalna i taneczna.

Kapelmistrzem orkiestry jest Andrzej Mierzejewski, muzyk, dyplomowany nauczyciel oraz instruktor muzyki.

W swoim repertuarze mają oczywiście wiele marszy, ale bardzo lubią grać muzykę rozrywkową, filmową i taką, która jest  znana jest na całym świecie. Łamią stereotypy o “nudnej” orkiestrze dętej. Stali słuchacze już się o tym przekonali.

Od chwili powstania Orkiestra Dęta  czynnie uczestniczy w życiu Gminy, pełniąc funkcje wychowawczą i kulturotwórczą. Ma charakter oryginalny i autentyczny. Dzieci, młodzież oraz dorośli rozpoczynający przygodę z muzyką mają zajęcia nauki gry na instrumentach indywidualnie oraz w grupach instrumentalnych.

Orkiestra uświetnia swoimi koncertami uroczystości państwowe, kościelne oraz okolicznościowe.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych muzykowaniem w miłej, twórczej atmosferze do kontaktu.