Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

VII FESTIWAL ZIÓŁ W ZIELARSKIEJ WSI BLANKI

30 czerwca @ 13:00 - 22:00

Poznaj praktyczne zastosowanie ziół i ,,chwastów” rosnących obok Ciebie!
Zielarska Wieś Blanki zaprasza wszystkich miłośników zielarstwa, przyrody, ekologii, naturalnych smaków i zapachów na ,,VII Festiwal Ziół”.
Jak co roku odbędą się prezentacje wyrobów z ziół, warsztaty oraz konkursy o tematyce zielarskiej. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia eko-wianków z kwiatów i innych roślin czy warsztatach zupy pokrzywowej.
Podczas tej edycji wydarzenia odbędzie się panel poświęcony roli zielarstwa w życiu dawnych Warmiaków oraz wierzeniom i magicznym właściwościom ziół, który poprowadzi dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego na Wydziale Biologii i Biotechnologii w Olsztynie.
W trakcie festiwalu, oprócz konkursów dla publiczności, rozstrzygnięte zostaną konkursy kulinarne „Ziołowy napój” i „Ziołowe pieczywo” – zachęcamy do zgłaszania się do ww. konkursów – termin mija 23 czerwca br.
Na scenie zaprezentują się grupy artystyczne z regionu oraz zespoły ludowe, a także po raz pierwszy odbędą się występy grupy bębniarskiej. W ramach festiwalu będzie można odwiedzić jarmark z wyrobami lokalnych rzemieślników i stoiska z naturalnymi przetworami czy przyprawami. Na wszystkich uczestników festiwalu będą czekały różnorodne atrakcje, w tym strefa animacji dla najmłodszych. Wydarzenie zwieńczy koncert muzyczny z zabawą pod gwiazdami.
Festiwal rozpocznie się tradycyjnie mszą św. o godz. 13.00 w kościele p.w. Świętego Michała Archanioła w Blankach. Po mszy nastąpi przemarsz na plac i oficjalne otwarcie festiwalu.
Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Partnerzy strategiczni:
Akustyk Mont Sp. z o. o.,
Veolia Północ Sp. z o. o.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęło: Radio Olsztyn
Opiekę medialną nad wydarzeniem objęła: TVP3 Olsztyn
Będzie ziołowo, ekologicznie, klimatycznie!
Czekamy na Was 30 czerwca 2024 roku w Blankach od godziny 13:00.
To będzie dzień bliżej natury…

Szczegóły

Data:
30 czerwca
Godzina:
13:00 - 22:00

Miejsce wydarzenia

Blanki 22A
Blanki, warmińsko-mazurskie 11-100 + Google Map
PL | EN | DE | UK
Skip to content